Artykuł   19. 4. 2022 Jak obniżyć wysokie ceny paliw? | Solvertech

Jak radzić sobie z wysokimi cenami paliw | Solvertech
z 45 pytań
Anuluj filtr

Programy do optymalizacji tras pozwalają zaoszczędzić do 10% paliwa. Ponad to oszczędzają całkowitą liczbę kilometrów, skracają czas dostawy, zmniejszają zapotrzebowanie na pojazdy i zapewniają natychmiastowe wdrożenie.

Po chińskim wirusie, świat został zaatakowany przez rosyjskiego bakcyla i ceny ponownie rosną. Jednak w przeciwieństwie do przeszłości nie wiemy, gdzie się to skończy.

Widoku cen na stacjach benzynowych nie da się nijak porównać z obrazami zbombardowanych miast, niemniej jednak nie jest to przyjemny widok i łączy się z obawą przed tym, co będzie dalej.

 

Kosztowny Putin

Wielu polityków w Europie wzywało nas do zmniejszenia zużycia energii i ograniczenia podróży samochodem. Można na to się chętnie zgodzić, uwzględniając też inne niż ten powody, jeśli ma się alternatywę.

Przewoźnicy, dystrybutorzy, pomoc społeczna i wiele innych należą do tych, którzy nie mają alternatywy. Pozostawienie samochodu w garażu jest ważne, gdy trzeba zarobić i wywiązać się ze swoich zobowiązań, ale czy jest inne rozwiązanie?

Jak radzić sobie z wysokimi cenami paliw?

Jedyną opcją jest jeszcze wydajniejsze planowanie tras. Według naszej analizy, matematyczna optymalizacja trasy, może zaoszczędzić około 10% paliwa bez ograniczania wydajności. Bezwzględna wartość oszczędności rośnie tak szybko, jak ceny na wspomnianych stacjach. Miesiąc temu olej napędowy był o około 40% tańszy niż dzisiaj, a stosunek kosztów gazu do kosztów całkowitych jest coraz wyższy z każdym wzrostem ceny.

Nie znamy przyszłego rozwoju cen paliw. Miejmy nadzieję, że wkrótce zaczną spadać. Ale 10 procent oszczędności, nigdy nie traci nic ze swojego uroku. Dotyczy to nie tylko benzyny i oleju napędowego, ale także skróconych terminów dostaw, zmniejszonej amortyzacji czy zmniejszenia floty pojazdów. Finalnie może się okazać, że 10% oszczędności może podwoić zysk.

 

Szybkie pieniądze

Wdrażanie aplikacji do optymalizacji tras ma natychmiastowy wpływ. Zainstalujemy i uruchomimy system w jeden dzień, zaimportujemy Twoje dane, przeszkolimy i damy Ci miesiąc na bezpłatne testy. Nie jest to skomplikowane i będziemy do Twojej dyspozycji w przypadku dalszych pytań i konsultacji.

Efekt finansowy zobaczysz już od pierwszego dnia korzystania operacyjnego z oprogramowania. Samochody będą jeździć coraz mniej i szybciej. Opłaty abonamentowe zawsze będą znacznie niższe niż osiągnięte oszczędności. Wraz z rosnącymi cenami paliwa usługa ta faktycznie staje się coraz tańsza.

Kraje europejskie finansują Kreml, kupując ropę o wartości 600 mln euro dziennie. Jest to kwota wyraźnie większa niż pomoc dla walczącej Ukrainy. Zmniejszenie zużycia ropy o co najmniej 10% w naszej własnej flocie byłoby sprytną formą sankcji pod każdym względem, prawda?

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, czy możemy znaleźć u Ciebie oszczędności, zapraszamy do kontaktu, z przyjemnością przedstawimy Ci niezobowiązującą propozycję.

 

Kontakt:

Tel.: +48 536 120 141

Email: info@solvertech.pl